Trombocitų terapija – tai itin efektyvi, saugi ir ilgą poveikį turinti veido procedūra. Teisingai atlikta ši veido procedūra vadinama stebuklinga, tačiau jos stebuklas – tai mokslu pagrįstos žinios apie vienos iš kraujo dalelių, trombocitų, poveikį.

Trombocitų terapija yra veido odos atjauninimo procedūra, kurios metu oda atjaunėja trombocitų dėka. Ši procedūra nepaprastai veiksminga prieš odos senėjimo procesą, taip pat kai kamuoja tokios problemos kaip sausa oda, jautri oda, paraudusi veido oda, smulkios pavienės raukšlės, papilkėjusi oda dėl rūkymo, odos suglebimas, jei slenka plaukai, kamavo aknė, o po jos gydymo liko randai ir pan.

Trombocitų terapija vyksta tokia eiga

PRP Procedūra

1) iš jūsų venos paimamas kraujas (25-27 ml);

2) paimtas kraujas specialios centrifugos dėka yra centrifuguojamas. Taip atskiriama kraujo plazma (geltona viršuje), baltieji kraujo kūneliai (balti viduryje) ir raudonieji kraujo kūneliai (raudoni apačioje). Procedūros metu naudojama tik geltonoji ir baltoji kraujo dalis, kuri vadinami trombocitų koncentratu;

3) prieš procedūrą visas odos paviršius nuraminamas: ji nuplaunama, atliekamas pilingas, oda taip pat nuskausminama;

4) specialaus aparato pagalba gyvi trombocitai suleidžiami į jūsų veido odą pasirinktoje zonoje (visas veidas, paakiai, kaklas – priklausomai nuo pageidavimo). Iš viso padaroma 1200 dūrių ir visi jie atliekami labai tolygiai, mažais vienodais atstumais, vienodame gylyje;

5) praėjus maždaug pusvalandžiui po procedūros, veide nebesimato jokių adatos dūrių.

Trombocitų terapija – kodėl ji tokia veiksminga?

Trombocitai pasižymi augimo faktoriais, todėl skatina ląstelių atsinaujinimą. 1 ml jums suleidžiamos kraujo dalies yra apie milijonas trombocitų, todėl į jūsų odą patenka didžiulis jų kiekis. Be to, trombocitai suleidžiami vienodu atstumu ir gyliu, labai tolygiai, todėl vienodai pasiskirsto po visą plotą.

Veikiamos trombocitų, jūsų ląstelės auga sveikos, todėl veido oda pamažu skaistėja, išsilygina smulkios raukšlės ar odos pakitimai, kuriuos paliko aknė, nurimsta paraudimai, oda atrodo lygesnė. Pirmieji rezultatai matomi jau po 2 savaičių. Nuolat veikiama trombocitų, palaipsniui jūsų veido oda tampa sveika oda.

Ir tai – ne vienkartinis poveikis. Kadangi trombocitų terapija veikia ne paviršiniame sluoksnyje, kurį paprastai kosmetologė tvarko įvairių veido valymo ar pilingo pagalba, o priešingai – giliai odoje, šios veido procedūros poveikis trunka ilgai – iki 4-5 mėn. Būtent dėl to ši veido procedūra vadinama prevencine, stabdančia senėjimą. Tai išmintinga investicija visiems, kam sveika oda yra neatsiejama tikro grožio dalimi.

Kita trombocitų terapijos efektyvumo priežastis yra ta, kad visos šios veido procedūros metu trombocitai išlieka gyvi. Kraujo plazma su trombocitais nemaišoma su jokiomis kitomis medžiagomis, tokiomis kaip vitaminai ar hialurono rūgštis, kuri iš tikro sunaikina trombocitus, o tokiu atveju pacientas patiria tik hialurono poveikį, kuris nėra toks efektyvus ir ilgalaikis.

Trombocitų terapija yra visiškai natūrali. Jos metu nenaudojamos jokios cheminės medžiagos. Trombocitai paimami iš jūsų kraujo, taigi ši veido procedūra nesukelia absoliučiai jokios alerginės reakcijos.

Trombocitų terapija – ką reikia žinoti prieš ją atliekant?

Dažnai klausiama, ar trombocitų terapija yra skausminga? Kadangi tai yra veido procedūra su adatomis, oda nuskausminama. Pačios procedūros metu pacientas nejaučia nei pradūrimo, nei to, kas vyksta odoje. Be to, tai yra greita procedūra, taigi pacientėms, kurios bijo adatų, ši veido procedūra nesukelia didelio diskomforto.

Prieš trombocitų terapijos procedūrą negalima ant veido naudoti retinolio turinčios kosmetikos, daryti tokių aktyvių grožio procedūrų kaip pilingas ar veido valymas. Jei nesate tikra, kaip greitai jums galima atlikti šią veido procedūrą, susisiekite su mumis – kosmetologė visada maloniai jums patars.

Patartina šią veido procedūrą atlikti laisvesnę nuo darbo dieną, nes apie pusvalandį iškart po procedūros veide matosi nedidelės adatos dūrių žymės.

Kada trombocitų terapija yra tinkamai atliekama?

Nors trombocitų terapija plačiai taikoma chirurgijoje, odontologijoje, o grožio srityje atliekama ne vienerius metus, deja, ne kiekvienas grožio salonas ją atlieka tinkamai. Kaip atskirti, kada ši veido procedūra yra tikra, o kada tik naudojamasi jūsų žinių trūkumu? Paklauskite kosmetologės šių klausimų:

  • Koks kraujo kiekis bus paimamas iš venos? Turi būti paimama 25-27 ml kraujo.
  • Ar procedūros metu bus naudojamas tuščias mėgintuvėlis? Jis turi būti vienkartinis, sterilus, tuščias.
  • Kiek bus paruošta trombocitų koncentrato? Turi būti paruošta 1-3 ml trombocitų koncentrato.
  • Kur konkrečiai bus suleistas trombocitų koncentratas? Į vieną pasirinktą veido zoną turi būti suleidžiama 3 ml trombocitų koncentrato. Jei pasirinkta veido zona yra mažesnė, pvz., paakių sritis, užtenka 1 ml trombocitų koncentrato.
  • Kaip dažnai kosmetologė rekomenduoja atlikti šią veido procedūrą? Trombocitų terapija rekomenduojama 1 kartą per metus.

Trombocitų terapija ir plazmoliftingas – kokie skirtumai?

PRP procedūra kartais vadinama kitu vardu – plazmoliftingas, tačiau tai yra visiškai skirtingos veido procedūros. Jei PRP procedūros metu naudojama geltonoji ir baltoji kraujo dalys, gausios trombocitų, plazmoliftingas apsiriboja kraujo plazmos, sumaišytos su tam tikromis medžiagomis, panaudojimu.

Kraujo plazma, gaunama po jūsų kraujo centrifugavimo, – tai mūsų kraujo gyslose esantis fiziologinis vanduo su visomis jame ištirpusiomis medžiagomis. Plazma yra tuščia, joje nėra trombocitų – pagrindinės PRP procedūros dalies, kuri ir daro tokį didelį poveikį veido odai.

Tokia plazma sumaišoma su įvairiomis pagalbinėmis medžiagomis (hialurono rūgštis, vitaminai ir pan.) ir suleidžiama į veido odą. Pacientas patiria ne trombocitų, o į odą patekusių pagalbinių medžiagų poveikį. Tokia veido procedūra ir yra plazmoliftingas. Kaip matote, plazmoliftingas dėl savo medžiagų sudėties niekada neprilygs efektui, kurį sukelia tikroji, teisingai atliekama trombocitų terapija.