Spuogai, inkštirai, miliumai – turbūt nėra žmogaus, kuris nesusidūrė su bent vienu iš jų. Kaip ir visada, spuogas spuogui nelygus, jų atsiradimo priežastys ir gydymas gali būti labai skirtingi, o inkštirai ir miliumai kai kam apskritai yra nepažįstama teritorija.

Kalbant trumpai, spuogai iškyla, kai veido oda yra tinkamai nenuprausta, nepilinguojama, todėl užsikemša poros. Užsikimšusiose porose kaupiasi riebalai – pagrindinis bakterijų maistas. Būtent dėl bakterijų ir iškyla spuogai. Kai kada labai skausmingi, kai kada – labai dideli ir matomi, kai kada – maži su aiškiomis baltomis viršūnėlėmis. Visų jų gydymas ir priežiūra yra sudėtingi, kompleksiniai, kartais – su antibiotikais, hormoniniais vaistais. Jei įtariate, kad jūsų spuogai gali būti kitos kilmės, paskaitykite, kas yra aknė.

Žinoma, jei iškilo spuogas, jį reikia palikti ramybėje: nespaudyti, neliesti, verčiau tepti priemonėmis, kurios užmuša bakterijas, mažina uždegimą (kremai su cinku, benzoilperoksidu, salicilu, siera ir pan.). Taip, labai gerai žinome, kokios kantrybės ir valios reikia neliesti spuogų, tačiau patikėkite – oda jums tik padėkos.

Inkštirai ir miliumai – kuo jie skiriasi?

Inkštirai – tai greičiau ne spuogai, o užkimštos poros. Inkštirai susidaro riebalų pilnoje ir užsikimšusioje poroje. Ten nėra aknės bakterijų ir odos uždegimo. Užkimštos poros yra atviros, tad riebalai oksiduojasi, į paviršių iškyla melaninas, kuris nudažo riebalus ir dėl kurio inkštirai tampa juodi.

Kaip gydomi inkštirai, priklauso nuo individualios situacijos. Gali padėti pakeistos, kosmetologės parinktos naujos veido odos priežiūros priemonės, dermabrazija, rūgštinis pilingas, dažnai – mechaninis veido valymas, kuriam atlikti reikia laiko, kantrybės ir meistriškumo.

Miliumai – dar viena daugelio ignoruojama veido odos problema, kuri veidui nesuteikia grožio.
Miliumai yra raginio odos sluoksnio problema, kai poros išėjimas yra palinkęs, riebalai negali tiesiai išeiti, nes porą uždaro keratininės ląstelės. Susidaro mažas baltas ryškiai matomas, kietas darinys, kuris yra ne kas kita kaip susikaupę riebalai. Jie tarsi užrakinti odoje ir negali išeiti į paviršių. Šie riebalai kaupiasi, stovi vietoje ir pasidaro kieti lyg mažas akmenukas. Tokie miliumai yra išvalomi, o tai padaro tik mechaninis veido valymas, kurį atlieka toli gražu ne kiekvienas grožio salonas.