Pajuodę paakiai – opi, akivaizdžiai vizualiai matoma veido odos problema, kamuojanti skirtingo amžiaus ir lyties žmones. Tokie paakiai dažnai varo į neviltį, nes žmogus net neįsivaizduoja, kaip ją išspręsti, nuo ko pradėti ir ar tai apskritai įmanoma.

Pajuodę paakiai vargina dėl kelių priežasčių. Pirmoji – plonesnis riebalinio ląstelyno sluoksnis paakių srityje, kuris paprastai uždengia kraujagysles. Mūsų paakių oda yra labai plona, todėl per ją gerai matosi viskas, kas yra po oda. Kai po akimis esančių riebalų yra mažiau dėl amžiaus, riebalų pasislinkimo ar genetinių priežasčių, pro odą prasišviečia kraujagylės, todėl paakiai atrodo tamsesni. Jei dėl to kalta genetika, pajuodę paakiai, deja, jus visada vargins.

Pajuodę paakiai – ar galima jums padėti?

Turbūt daug kas pastebėjo, kad pajuodę paakiai yra susiję su poilsiu. Pavargusio, neišsimiegojusio žmogaus paakiai bus tamsesni, o veidas – suvargęs ir pablyškęs. Jei daug dirbate su kompiuteriu, jūsų akys nuolat yra įtemptos, toks žmogus taip pat linkęs turėti pajuodusius paakius. Tokiais atvejais būtina skirti sau pakankamai dėmesio, dirbant daryti pertraukėles.

Kai kada priežastis, kodėl pajuodę paakiai, gali slypėti žmogaus fiziologijoje: jeigu akiduobės plačios, o akių obuoliai mažesni, pajuodę paakiai yra neišvengiama pasekmė.

Reikia atkreipti dėmesį ir į tai, ar patamsėję paakiai nėra į odą gerai įsigėrusio, nekokybiškomis makiažo valymo priemonėmis nuvalyto makiažo likučiai, taip pat ar yra pigmentinių dėmių, ar nėra odos uždegimo.

Kaip panaikinti ar bent pagerinti pajuodusius paakius, kosmetologė gali padėti paskirdama tam tikras veido priežiūros priemones. Tai gali būti retinolis, kremas su kofeinu, kuris sutraukia kraujagysles, tad jos mažiau matosi, peptidai, kai kada – maskuojantis kremas. Minėtos priemonės palengvina situaciją, bet ne visada išsprendžia problemą. Surasti sprendimą neretai padeda tik chirurginis įsikišimas.

Spauskite čia, jei domina mūsų kosmetologė Rasa Šnirienė ir jos darbo patirtis.