Sausa oda yra toks dažnas nusiskundimas, jog atrodo, kad didžioji žmonių dalis yra sausaodžiai, išvarginti nesibaigiančių idealus kremo paieškų, nuolatinio rūpesčio odos drėkinimu, puoselėjimu, kurį galutinai vainikuoja paskutinis taškas ant “i” – jautri oda.

Tačiau kas iš tikro yra sausa oda? Jei jūsų odą tempia, kai nepasitepate kremo ar net jį pasitepus, jeigu ji šerpetoja, rausta, vyrauja nuomonė, kad tai yra sausa veido oda. Toks nuosprendis padaromas be konsultacijų su kosmetologe, be odos tipo nustatymo, pasitarus su draugėmis, kosmetikos pardavėjais ar tiesiog su savimi. Ir tai yra esminė klaida.

Sausa oda – kaip jai padėti?

Kosmetologė Rasa Šnirienė teigia, kad per savo daugiau nei 25 m. darbo praktiką sutiko labai mažai žmonių, kurių oda iš tiesų yra sausa. Tai įrodo ir daugybė veido odos diagnostikų, atliktų specialiu aparatu, su kuriuo be daugybės kitų dalykų ji nustato ir žmogaus odos tipą. Tiesa tokia, kad tarp lietuvių vyrauja riebi veido oda arba mišri oda. Nuolatinė reklama apie sausą odą, jos drėkinimą ir įvairias tam skirtas priemones suformavo nuomonę, kad ir jus gali kamuoti sausa veido oda, o tai patvirtina iškart atsirandantis tempimo pojūtis, jei, nusiprausus veidą, tuoj pat nepatepate jo kremu.

Jei jūsų oda iš tiesų yra sausa oda, tuomet turite nemenkų iššūkių. Sausa veido oda yra lepi, ją reikia labai saugoti nuo šalčio ir karščio. Ji labiau linkusi į pigmentaciją, stipriai reaguoja į nors kiek jai netinkančias priežiūros priemones, todėl veido odos priežiūra tampa sudėtinga, reikalauja kantrybės ir atkaklumo.

Retinolis yra viena iš pagrindinių priemonių, kurio dėka sausa veido oda pajudinama iš sąstingio, mes ją priverčiame dirbti. Tiesa, palengva. Rekomenduojama pradėti nuo silpno procento retinolio. Taip oda po truputį skatinama ir prikeliama. Tai pat padeda vitaminas C (stimuliuoja, gerina kraujagyslių darbą), konkrečiai jums paskirti prausikliai, specialūs serumai, pilingavimas ir ypač – mezoterapija bei trombocitų terapija.

Svarbu atsiminti, kad, turint sausą odą, nevalia ją nuolat tik drėkinti. Reikia skatinti ją dirbti, stimuliuoti raginio sluoksnio atsinaujinimą, nes išties sunku padaryti taip, kad sausa veido oda keltų kuo mažiau rūpesčių.