Rožinė – odos paraudimas, kai kada lydimas skausmingų kauburių, kurie neturi viršūnės (nemaišykite – tai ne spuogai!). Tai ne tik vizualiai aiškiai matomas paraudimas, kuris gali atsirasti tam tikrais laikotarpiais arba būti nuolatinis. Toks žmogus taip pat skundžiasi: “Mano itin jautri oda, aš viską išbandžiau, joks kremas man netinka, nežinau, ką daryti”.

Rožinė – tai riebios odos liga, kurią dažnai dar labiau komplikuoja netinkama veido priežiūra. Žmogus nežino, kad jo riebi oda, neplauna ar nemoka tinkamai nuplauti ant odos esančių riebalų, kurie oksiduojasi ir sukelia uždegimą. Jeigu tai tęsiasi metai iš metų, poros yra nuolat užkimštos riebalais, netinkamai parinktais kremais, makiažo priemonėmis. Nenuplauti riebalai yra ideali terpė kauptis jais mintančiomis bakterijomis, kurios sukelia įvairias odos ligas (spuogai, pūliniai, uždegimai etc). Ilgainiui sutrinka odos pH, nusilpsta odos imunitetas, kuris turi nuolat kovoti su bakterijomis. Veido rožinė dar labiau išryškėja.

Rožinė stipriai paveikia ir emocinę žmogaus būklę. Raudona veido oda jį neramina, žmogus pats sau atrodo negražus, dažnai sulaukia klausimų ar komentarų iš aplinkinių. Kovai su veido rožine pradedamos naudoti makiažo priemonės, kad nors kiek paslėptų raudonį. Deja, tai tik dar labiau užkemša poras ir apsunkina situaciją.

Rožinė – kaip ją gydyti?

Pirmas žingsnis link šios problemos sprendimo – veido odos diagnostika. Ji ne tik atskleidžia tikrąją situaciją, bet padeda žmogui suprasti, kur yra odos problema. Tai labai svarbus momentas. Žmogus pamato, kokios yra jo veido poros, kiek jos išskiria riebalų, kokia yra ligos priežastis ir ką reikia daryti, kad veido rožinė daugiau nebekamuotų.

Rožinė

Reikia pripažinti, kad rožinė – sudėtinga odos liga. Ją įveikti yra sunku. Tam skiriamos kompleksinės priemonės, kurios priklauso ne tik nuo individualios situacijos, bet ir nuo paties žmogaus nusiteikimo, užsispyrimo ir žinių.

Tinkamas ir dažnas veido prausimas, specialus veido prausiklis, gerai parinktos odos priežiūros priemonės, odos sveikatinimas ir treniravimas – tokios yra pirmosios pagalbos priemonės, nuo kurių veido rožinė palengva pradeda rimti. Gilinamasi į mitybą, žarnyno būklę, gyvenimo būdą. Rožinė liga trunka ilgai, nes tai lėtinė liga. Jai būdingi atkryčiai, per kuriuos reikia nenusiminti, nepasiduoti, toliau naudoti paskirtas priemones ir stebėti, kas gali sukelti atkrytį.

Galime pasidžiaugti, kad DERMA SANUS turi ne vieną pacientę, kuriai rožinė liga pasitraukė, nors situacija buvo visiškai beviltiška. Būsime atviri – šios ligos gydymo pradžia būna sunki, pastebimų pokyčių tenka palaukti, o ryškesni rezultatai pasimato maždaug po metų laiko. Tad jei įtariate, kad jums gali būti rožinė liga, patariame kuo skubiau kreiptis, kad ji dar labiau neįsisenėtų ir kad po metų ar kiek daugiau galėtumėte gyventi be pudros, nors dabar tuo ir neįmanoma patikėti.