Pigmentacija – daugelio apleista veido odos problema, su kuria dažniau susigyvenama nei ryžtamasi spręsti. O be reikalo. Pigmentacija ant jūsų odos gali perspėti apie daug rimtesnes sveikatos problemas, kurių nevalia ignoruoti.
Pigmentacija – tai ruda, nuolat ant odos paviršiaus esanti dėmė ar dėmės, kurios gali būti skirtingo dydžio, įvairiose kūno vietose ir yra šviesesnės nei apgamas. Jos atsiranda dėl per didelio saulės spindulių kiekio, netinkamos apsaugos nuo saulės, lankymosi soliariumuose, hormonų poveikio ar esant tam tikrai ligai.
Parudavusi oda, su kuria daug kam siejasi madingos moters grožis, iš tikro yra natūrali mūsų odos apsauga nuo saulės poveikio. Reaguodamos į saulės UV spindulius, tam tikros ląstelės, vadinamos melanocitais, gamina melaniną ir išleidžia jį į aplinkines ląsteles. Melaninas kyla į odos paviršių, oda pradeda ruduoti ir taip apsisaugo nuo kenksmingų UV spindulių. Kuo daugiau saulės spindulių, tuo labiau turi dirbti melanocitai. Tam tikrose vietose, kur jie išskiria daugiau melanino, atsiranda pigmentacija. Šioje vietoje ląstelės yra itin jautrios, jų reakcija nenuspėjama, tad pigmentinė dėmė gali būti ir vėžinių susirgimų pradžia. Tokiu atveju kosmetologė tikrai nepadės – jums būtina kreiptis į onkologą.
Pigmentacija – kada kreiptis į gydytoją?
Pigmentacija būna paviršinė ir giluminė. Paviršinės pigmentinės dėmės – tai nerūpestingos vasaros pasekmė. Kosmetologė gali panaikinti dėmeles skirdama tokias priemones kaip vitaminas C, rūgštinis pilingas, retinolis ir jo terapija, tinkama veido priežiūra. Žinoma, viskas priklauso nuo konkrečios situacijos, todėl geriau pirma apsilankyti mūsų grožio centre ir išgirsti, ką apie jūsų pigmentines dėmes pasakys kosmetologė.
Giluminė pigmentacija dažnai yra sąlygota įvairių hormonų, vaistų vartojimo, tam tikrų ligų ir būklių. Tokiais atvejais kosmetologė neišnaikins pigmentinių dėmių, todėl jums reikia kreiptis į dermatologą.
Kai kada pigmentacija, ypač ant veido, yra neaiški arba neturi ryškių ribų. Tuomet geriausiai padeda veido odos diagnostika, kai specialus aparatas ištiria gilius veido odos sluoksnius. Aptarus gautus rezultatus, pasikalbėjus su žmogumi tampa aišku, kas gali geriausiai padėti: kosmetologė, dermatologas ar onkologas.
Į dermatologą ar onkologą būtina kreiptis tada, kai pigmentinė dėmė lyg iš niekur nieko pradėjo didėti, keisti savo formą (tampa panaši į žemėlapį) ar jei ant jos atsirado kelios spalvos. Taip pat svarbu atidžiai stebėti neaiškias, formą keičiančias dėmes ar apgamus.
Nors pigmentacija dažniausiai susirūpinama rudenį, kai atsiradusios rudos dėmelės erzina, atrodo negražiai, pigmentinės dėmės yra daug rimtesnis įspėjimas saugoti savo odą nuo kenksmingų saulės ir ypač soliarumo skleidžiamų spindulių. Mes visada sakome, kad svarbiausia yra sveikata, o grožis yra natūrali sveikatos pasekmė.